ARKADAŞ BULMA

[ad_1]

Bir dünya düşünün, insanların yer yüzünden silindiği.. Sadece siz varsınız, bir başınıza. Hemen sizde uyanan duygu, naparım “ben böyle bir dünyada” oldu değil mi.. İnsanoğlu yapısı ve genetik mirası gereği, topluluk halinde yaşar ve daima birbirine ihtiyaç duyar. Birbirleriyle arkadaş, dost ve sevgili olur, ve yaşadığı toplumun temelini oluşturur. İnsanın yaşamında en çok ihtiyaç duyduğu olgu, şüphesiz arkadaşlıktır. Arkadaşlarımızla kurduğumuz ilişkiler de işte bu yüzden çok önemlidir. Kaybettiğimiz her arkadaş, bizleri daha da yalnızlaştırır. O yüzden kurduğumuz arkadaşlıklarda daha az hassas daha yapıcı davranmak zorunda hissederiz çoğu zaman.

Tabi bir de şartlar gereği kaybettiğimiz arkadaşlıklarımız var. İş gereği bsevgilia şehre taşınması, kimbilir belki de evlenmesi.. Bir çok sebep sayılabilir biten arkadaşlıkların sebebi olarak. Peki gidenlerin yerini doldurmazsak en sonunda yapayalnız kalacağımızın farkında mıyız? Tabiki farkındayız ama, bunun için yeterince önlem almıyoruz. Hanginize sorsak, yakın arkadaş sayınız bir elin parmaklarını geçmez. Bir gün onların da kaybolma ihtimallerini düşününce hemen bsevgilia şeylere odaklanmayı yeğler, düşünmek istemeyiz bu ihtimali. Peki düşünürsek?

arkadaş bulma

İNTERNETTE ARKADAŞ BULMA

Arkadaş insanoğlunun en temel ihtiyaçları arasında ilk üçe girer demiştik. Peki şartlar, duygusal değişimler ölüm yitim vb. sebepler yüzünden azalan arkadaş sayımız bizi neden endişelendirir? Yalnız kalma korkusu.. Yalnızlık en büyük depresif fenomendir. Yalnız kalmamak için yönlendiririz bir çok davranışımızı. Gidenlerin yerini yeni arkadaşlıklar, dostluklar ve belki de sevgililar ile doldurmanın yolu nedir peki? Sokakta tanımadığınız insanlara gidip, ‘merhaba sizinle arkadaş olmak istiyorum’ mu diyeceksiniz? Zor bir ihtimal olduğu aşikar. O zaman ne yapacaksınız? Kurslara etüdlere spor salonlarına katılacak, dağ yürüyüşleri yaparak yeni ortamlara dalmaya çabalayacaksınız. Bu kötü bir yöntem değildir elbette. Aynı ilgi alanları, aynı dünyalar paylaşan insanlar kolayca arkadaşlıklar kurabilirler. Peki maddi yönü ve sarfettiğiniz enerji?

İNTERNETTE ARKADAŞ BULMA DOĞAL MI?

İşte tan bu noktada internet iyi bir alternatif olarak çıkıveriyor karşımıza. Onlarca arkadaşlık sitesi, paylaşım sitesi evlilik sitesi yüzlerce üyesini ortamlarında kaynaştırmakta günümüzde. Aradığınız arkadaşlık türüne göre, istediğiniz şehir, yaş, cins, ve karakterde insanlarla tanışabiliyorsunuz. Peki bu ne kadar doğal?

Günümüz teknolojik döneminde, uzaktaki insanlarla konuşmak için telefon, hiç göremiyeceğimiz diyarları görmek için televizyon, hiç yapamayacağımız uçma duygusunu yaşamak için paraşüt uçak helikopter gibi hayatımızın her alanında nasıl teknolojiyi kullanıyorsak, ilişki kurmak için de teknolojiyi kullanmamız o kadar doğaldır. Kendinize hiç sordunuz mu? “İnternetten alışveriş yapıyorum, peki bu doğal bişey mi” diye? Arkadaş edinmek alışveriş yapmak gibidir. İstediğiniz kriterleri belirler ve cansız değil canlı objeleri ararsınız. Üstelik bu canlı objelerin hayatınızdaki önemi çook daha fazla iken. Doğallık tartışmasını içinizde bitirin. Çünkü telefonunuzu kullanırken kendinizi hissettiğiniz doğallık, internette yeni arkadaşınızla sohbet ederken hissedeceğiniz duygunun bire bir aynı. ajansfalcon Arkadaş bulma sitesi sizlere, onlarca güzel arkadaşlık dostluk ve sevgili bulabileceğiniz bir ortam sunuyor. Hadi buyrun!!

[ad_2]

Source link

Similar Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir